+90 533 595 07 59

Sosyal Medyada Biz}

İHA-1 EĞİTİMİ 32 SAAT

Şirketimiz Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından TR-İHA-E-40 Belge numarasıyla yetkilidir.

İNSANSIZ HAVA ARACI TİCARİ PİLOT EĞİTİMİ

İHA-1 TİCARİ PİLOT EĞİTİMİ 
 
Bu eğitim, Milli Eğitim Bakanlığı Ticari İHA Pilot Kursu Açma İzni ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden alınan yetkiler dahilinde gerçekleşmektedir.

 

Eğitim Takvimi
 

 

Eğitime kayıt olmak için bu sayfanın en altında bulunan Başvuru Formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuruda belirtmiş olduğunuz e-posta adresine kurs için gerekli olan tüm bilgilendirmeler gönderilecektir. 

 

 
Eğitim Programının Süresi

Toplam eğitim süresi 32 ders saatidir.

Teorik Eğitim Süresi             : 26 ders saati

Uygulamalı Eğitim Süresi      : 2 ders saati 

Uçuş Eğitimi Süresi                : 4 ders saati

 

Uçuş Eğitimleri ve Uygulamalı Eğitimler
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bildirilen yazıya göre, pandemi koşulları sebebiyle 14 Nisan 2021 tarihinden itibaren havacılık kurslarının teorik eğitimleri uzaktan eğitim şeklinde yapılacaktır. Uçuş eğitimleri ile uygulamalı eğitimler için ülkemizdeki pandemi koşulları değerlendirilerek bulunduğunuz şehirlere göre programlar yapılacak ve özel gruplar oluşturulacaktır. Bu programlar ve tarihleri belli olduğunda tarafınıza bilgi verilecektir. Tüm kursiyerlerimizin uçuş eğitimi ile uygulamalı eğitim alma hakkı süresiz devam etmektedir. Sağlığınız bizim için çok önemli… 

Ödeme Koşulları

 

 

Eğitim Yeri

 

 

Eğitimin Hedefi

İnsansız hava aracı kullanacak pilotların ulusal ve uluslararası sivil havacılık otoritelerinin düzenlemelerine uygun biçimde havacılık emniyeti bilinciyle eğitim almalarını ve sertifikalandırılmalarını sağlamaktır.

 

Hedef Grup

Azami kalkış ağırlığı 4 kg (dâhil) ile 25 kg arasında ticari amaçlı insansız hava aracı kullanmak isteyen 15 yaşından büyük herkes katılabilir.

 

Katılımcı Sayısı

Her kurs dönemi için sınıflarımız en fazla 30 kişi olacak şekilde planlanmaktadır.

 

Özel Şartlar

Eğitime kesin kayıt yaptırmak için, tüm katılımcıların eğitim başlamadan önce;

 • SHGM’nin İnsansız Hava Aracı Sistemleri Talimatı Madde 14/1’de belirtilen suçlardan hüküm giymemiş olduğunu gösteren arşiv kayıtlı adli sicil belgesini,
 • İkametgah Belgesi,
 • İHA Ticari Pilot Sertifikasında kullanılmak üzere, kimlik kullanımına uygun vesikalık bir fotoğrafın JPG formatını,
 • Kimlik belgesinin ön ve arka yüzünü https://www.skyview.com.tr/evrak-gonder sayfasına yüklemesi gerekmektedir.

– Kayıt yapan kursiyerlerimiz, detaylı bilgilendirmeler için otomatik Whats App grubumuza eklenecektir. Sorularınız ve merak ettiklerinizi bu gruptan yazabilirsiniz.

 

– Derslerde uygun olmayacağını düşündüğünüz zaman kameranızı kapatabilirsiniz. Ders sırasında sorularınızı anlık sorabilirsiniz. Derslerde dinlenme araları verilecektir. Bir ders süresi 40 dakikadır.

– Dersler planlanan tarihlerde 19:30’da başlayacak ve 23:30’da bitecektir. 23:30’dan önce oturum kapatmamanız gerekmektedir.

– Eğitim bittikten sonra dijital sertifikanız aktif olacaktır. Cebinizde taşıyacağınız ehliyetiniz kurs bitiminin ertesi üç iş gününde adresinize kargo ile ücretsiz olarak gönderilecektir. (Pandemi koşulları süreyi değiştirebilir.)

– Belgenizi aldıktan sonra sağlık raporunuzla birlikte https://iha.shgm.gov.tr adresinden Ticari Pilot Kaydı oluşturarak SHGM’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. (Derste detaylı anlatılacaktır) Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) üyesi 193 ülkede ÖMÜR BOYU GEÇERLİ Ticari Pilot Lisansınız, başvurunuz tamamlandıktan sonra işlem yoğunluğuna göre ortalama 20 günde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylanır.

 

Değerlendirme ve Belgelendirme

Teorik eğitimlere katılım zorunludur. Eğitimi tamamlayan kursiyerlerin adresine;

 • İHA-1 Ticari Pilot Sertifikası (A4 boyutunda)
 • İHA-1 Ticari Pilot Lisansı (kimlik boyutunda)
 • Radyo ve Telsizle Haberleşme Sertifikası (A4 boyutunda) kargo ile gönderilecektir.

 

Eğitim İçeriği

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan SHT-İHA (İnsansız Hava Aracı Sistemleri Talimatı) kapsamında İHA-1 kategorisine yönelik aşağıda belirlenen dersler teorik eğitim olarak verilecektir.

 • İHA Tanıtım
 • Havacılık Kuralları
 • Hava Aracı, Uçuş Dinamiği ve Uçuş Prensipleri
 • Genel Meteoroloji Bilgisi
 • Hava Trafik Kontrol (ATC) Usulleri ve Havacılık Freyzyolojisi
 • Uçuş Operasyonu
 • Kumanda Edilebilir Sistemler
 • İtki Sistemleri
 • Aviyonik Sistemler
 • Kontrol, Bakım ve Onarım
 
Ekstra Eğitimler

DJI GO4 uygulaması, drone simülatör programları, drone modelleri ve tavsiyeleri, FPV drone yarışları, insansız hava araçları ile kariyer planlama hakkında SHGM müfredatında bulunmayan bilgiler verilecektir. Ayrıca sürpriz bir konuğumuz olacaktır.

 

Her türlü sorunuz için;

Facebook ve instagram sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilir, 0533 595 0 759 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

İlginize teşekkür ederiz.

SKYVIEW HAVACILIK

www.skyview.com.tr 

KAYIT OLMAK İÇİN !!!

*Zorunlu (Vesikalık fotoğrafınız yoksa, düz bir zeminde fotoğraf çekinip atabilirsiniz)

*Zorunlu

*Zorunlu

Lütfen adres bilgilerinizi Mahalle-Cadde-Sokak-Bina No- Kapı No- İlçe- İl olarak yazınız. Adres sebebiyle iade olan kargolar alıcı ödemeli olarak gönderilecektir. **

SKYVIEW HAVACILIK İHA TİCARİ PİLOT EĞİTİMLERİ
13 Nisan 2021
İHA-1 EĞİTİMİ 32 SAAT için yorumlar kapalı
1.523 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN