+90 533 595 07 59

Sosyal Medyada Biz}

Dji Matrice 200 V2 Sürümüyle Geliyor – İnceleme

DJI Endüstriyel serideki Matrice 200 ve 210 modelinin V2 sürümüyle kullanıcılarına büyük yenilikler sunacak. Özellikle Gizli Mod ile AES-256 şifrelemesi bulunacak olan yeni V2 serilerde bunlara ek olarak birçok yenilik yer alacak. Blinkspot , Flight Autonomy , Airsense gibi özelliklerin de bulunduğu yeni V2 sürümünü bu yazımızda sizler için inceledik. 

V1 Sürümünde olduğu gibi üzerinde 2 kamera taşıyabilecek olan yeni v2 sürümünde güvenlik personellerinin işine yarayacak Gizli Mod özelliği Matrice serisine ilgiyi arttıracağa benziyor. Belirtilen mod aktif edildiğinde tüm ışıklarını kapatan , havada kendini gizleyen bir cihaza dönüşen Matrice 200 ve 210 V2 kullanılacak görevlerde güvenliği arttırarak engelsiz bir görev anlayışı ile kumanda eden İHA pilotuna büyük kolaylık sağlayacak.

Hangi Kamera Modellerini Destekleyecek ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi üzerinde 2 kamerayla uçuş imkanı sağlamaya devam edecek olan Matrice 200 ve 210 V2 Sürümünde aşağıdaki Zenmuse kamera modelleri desteklenecek.

XT , X4S , Z30 , X7 , X5S , XT2

OcuSync 2.0 ile Yeni Kumanda

DJI Matrice 200 ve 210’un değişiklik anlamında en çok dikkat çekeceği yeniliği kumandanın değişmesi olacaktır. Menzil mesafesinin 8km’ye kadar arttırıldığı V2 sürümünde Ocusync 2.0 sürümüyle birlikte uzun menzilde daha güvenilir uçuşlar ile cihazı kontrol eden kişiye daha akıcı bir deneyim sunması hedefleniyor.

Flight Autonomy

Kullanıcıların farketmediği ve cihazın hasar almasını sağlayan engellere karşı bir fobisi illaki vardır. Dji yeni engel algılama özelliği Flight Autonomy sayesinde engelleri algılayacak ve güvenli bir uçuş için gördüğü engelleri kullanıcıya ileterek kazaları önleyecek.

V2 Sürümüyle Bilgileriniz Güvende!

Güvenliğe hem donanımsal hemde yazılımsal geliştirmelerle önem veren DJI yeni Matrice serilerinde AES-256 ile gelecek. AES-256 sistemi sayesinde uçuşun yapıldığı cihazda elektronik veriler şifrelenerek cihaza izinsiz müdahalelerin önüne geçilmesi de sağlanmış olacak. Yaptığı görevlerde kritik bilgileri güvende tutarak ve sadece erişime izni olan kişilerin erişimine açacağı görev bilgileri ile yeni v2 sürümü görev bilgilerini deşifre edilmesi imkansız hale getirecek.

Çevrenizdeki Hava Araçlarını Görebileceksiniz

DJI tarafından büyük yenilikler ile gelen Matrice 200 ve 210 v2 sürümünde Dji Airsense uygulaması da yer alacak. Bu uygulama sayesinde cihazı kontrol eden kullanıcıların uçuş bilgilerini ADS-B alıcısı sayesinde gerçek zamanlı olarak kullanıcıların görmesine imkan sağlayacak. Bu özellik sayesinde hava sahası daha güvenli ve kontrol altında olacak.

31 Mart 2019
Dji Matrice 200 V2 Sürümüyle Geliyor – İnceleme için yorumlar kapalı
217 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN